Ha weboldalt szeretnél készíteni, szükséged lesz webtárhelyre. Erre mondhatod azt, hogy "de olyan sok tárhelyszolgáltató létezik! Tényleg számít, melyiket választom, vagy mindegyik egyforma?" Most megmutatjuk, hogyan tudod ezt úgy végiggondolni, hogy még a nagymamád is megértse, ha elmondod neki.
Hogy mi a webtárhely? Egy kis rész egy nagy szerveren. Ha valaki a weboldaladat akarja látni, ez a szerver fogja elküldeni neki az oldalad elemeit. Aztán hogy ez a szerver épp elérhető-e, amikor látogatják, és milyen gyorsan képes kiszolgálni a látogatódat... itt kezd elválni a jó és a rossz szolgáltató.
Ahogy nem várnád el, hogy egy olcsó 100 ezer forintos laptop ugyanolyan gyors legyen, mint egy csúcskategóriás egymilliós gép, a webszerverek esetében is ugyanez a helyzet. És azt tudni kell, hogy sokan tényleg olcsó gépeken kezdenek el hoszting szolgáltatást árulni.
És ez még csak maga a szerver. Egy komoly szolgáltatónak nem ez jelenti a fő kiadást, hanem a magas minőségű, hűtött szerverterem, a redundáns betápok, UPS-ek és dízelagregátok, a kiépített gyors hálózatok, a biztonsági intézkedések, ügyfélszolgálat, az állandóan készenlétben álló rendszermérnökök. És ha egy ilyen szolgáltatónál – mint például a ZTS – akarsz bérelni helyet az oldaladnak, mindössze néhány ezer forintért meg is teheted. Ha minket kérdezel, nem tudnak olyan keveset kérni a rossz szolgáltatók, hogy mindezeket az előnyöket eldobd, és jól gyere ki belőle. Talán ha ők fizetnének neked, akkor érdemes lenne elgondolkozni, hogy átlagos vagy rossz minőségű szolgáltatót válassz.
Lássunk néhány konkrét előnyt, amit egy minőségi szolgáltatóval érhetsz el, szemben az átlagos tárhelyszolgáltatással.
1. Gyors teljesítmény és betöltési idő (különösen magas forgalmi időszakokban)
Ma már elengedhetetlen, hogy szinte azonnal betöltődő weboldalad legyen, mivel ez befolyásolhatja a felhasználói élményt, a keresőmotorok rangsorolását és a konverziós arányokat (hányan vásárolnak vagy iratkoznak fel hozzád). Bár egy gyorsan betöltődő oldal létrehozása részben az oldal optimalizálásán múlik, egy minőségi webtárhely is sokat tehet azért, hogy a felhasználói élményért.
A gyors betöltési idők az egyik legnagyobb előnyei a webtárhelynek, ezért mindenképpen érdemes olyan szolgáltatót keresni, amely a teljesítményre helyezi a hangsúlyt.
2. Magas uptime
Az uptime azt az időszakot jelenti, amikor a szerver/weboldal működik és elérhető. Az ellenkezője a leállás, amit mindig el kell kerülni, mert azt jelenti, hogy a látogatók hibaüzenetet kapnak, amikor megpróbálják elérni az oldaladat. Nem valószínű, hogy ők vissza fognak valaha térni.
Manapság szinte minden szolgáltató 99% feletti üzemidő garanciát kínál. Ez már elég jónak tűnik, igaz? 99% szinte 100%, és ennél jobbat nem lehet elérni. Pedig 99%-os és a 99,9%-os üzemidő között a különbség havonta majdnem 394 perc, 6,5 óra leállás! Még a 99,9% és a 99,99% közötti különbség is jelentős lehet, mert ez további 39,4 perc leállást jelent havonta. Ha ez a ~40 perc leállás rossz időben következik be, az nagy hatással lehet az oldaladra.
3. Megnövelt webhelybiztonság
Sajnos ma már nagyon gyakoriak az online támadások. Ezek általában alacsony szintűek, amelyek célja az oldal megrongálása vagy spamekkel való elárasztása, de az ilyen támadások kára mégis katasztrofális lehet az oldaladra nézve. A minőségi szolgáltatók proaktív és reaktív stratégiákat alkalmaznak a biztonsági problémák megelőzésére. Íme néhány példa:
– Ingyenes SSL tanúsítványok segíthetnek titkosítani az adatokat az oldalad és a látogatók között.
– Tűzfal megállíthatja a rosszindulatú támadást, mielőtt megfertőzné az oldaladat.
– A rosszindulatú szoftverek szkennelése és eltávolítása eltávolíthatja azokat a problémákat, amelyek mégis bejutnak az oldaladra.
– A DDoS védelem megakadályozhatja a túlterheléses támadásokkal járó leállást.
4. Extra kiegészítők (e-mail, biztonsági mentések stb.)
Itt van néhány példa azokra a funkciókra, amelyeket egy minőségi webtárhely szolgáltatással kaphatsz:
– Felhasználóbarát tárhely kezelőfelület, így technikai tudás nélkül is kezelheted a szerveredet.
– Ingyenes e-mail tárhely, így létrehozhatsz egyedi e-mail címet (pl. [email protected]).
– Automatikus napi biztonsági mentések az oldalad adatainak biztonsága érdekében.
– Szoftver telepítési eszközök, így könnyen telepítheted a szoftvereket, mint a WordPress vagy a Magento.
– Teljesítmény és biztonsági optimalizálások.
– WordPress-specifikus funkciók, amikért a WordPress.com-on például sokkal többet kell fizetned.
5. Support
Talán a legnagyobb előny, mégsem legelőre rangsorolja senki. Ha elakadsz, vannak, akik segítenek. Magyarul, gyorsan. Megoldják a dolgot.
Hidd el, hogy az alacsony árréssel dolgozó cégek legtöbbet éppen itt tudnak spórolni: az emberi erőforrást nem rakják bele. "Nem gáz, hogy ma éjszaka nem lesz ügyeletes. Nem gáz, hogy a support nem válaszol az email-ekre, csak napok múlva. Mégis, mit várt az ügyfél azért a kis összegért?"
Ha nem vagy különösebben technikai beállítottságú és/vagy DIY típusú ember, mindenképpen olyan szolgáltatót keress, amely megbízható támogatást nyújt. Minőségi tárhelyszolgáltató választásával javíthatod az oldalad teljesítményét és megbízhatóságát, miközben egyszerűsíted a saját munkafolyamataidat. Lehet, hogy ma még azt gondolod, nem ezen múlik, de eljön a nap, amikor ezt helyesbíted erre:
valóban nem minden ezen múlik, de ilyen kevés plusz pénzért még életemben nem juthattam volna hozzá ennyivel nagyobb nyugalomhoz és akár bevételnövekedéshez.
Szeretnél megbízható partnert a webhosztingban? Keress minket, vagy válassz a személyre szabható csomagjaink közül.