A globális klímaválság kreatív megoldásokat kíván. Sokan sokféleképp próbálták meg csökkenteni a szerverparkok hűtésigényét: egyesek északi országokba telepítették, mások az óceán mélyére engedték le ezeket. Valójában ezek a megoldások ugyan kevesebb energiát igényeltek a hűtés terén, de annak az árán tették ezt, hogy közben felesleges fűtőtevékenységet fejtettek ki a környezetre. Valójában a „bolygót” fűtötték, tehát kétséges volt a valódi hasznosságuk. De mi van, ha a hőt ott adjuk át, ahol épp hőre van szükség?
A Deep Green nevű cég elhatározta, hogy szerverei hőjét ott adja le, ahol tényleg hasznosulhat: úszómedencéket fűtenének a segítségükkel. És úgy tűnik, erőfeszítésüknek már meg is van az egyik első megrendelője: az utómunkákkal foglalkozó, tehát nagy gép- és hűtési igénnyel rendelkező Dirty Looks brit vállalat rájuk bízta a hűtéseik megszervezését.
A gépek nemsokára víz alá kerülnek, de nem akárhogyan: egy exmouth-i szabadidős központ medencéjének fogják átadni a hőjüket, így a medence vizét ezentúl kevesebb energiaráfordítással kell felmelegíteni az úszóknak ideális hőmérsékletre. A szerverek a felmelegítés hőmennyiségének 60%-át biztosítják majd, amivel 20 ezer fontnak és 25,8 tonna szén-dioxid-kibocsátást spórolnak meg. Miközben nekik sem kell fizetni a levegőhűtés magasra szökő számláit.
A renderelés nagyon energiaigényes tevékenység, így az olyan cégek, akik adatközpontokon keresztül szerzik be meg a számítási kapacitást, rengeteget spórolhatnak azon, hogy megfelelő hűtést választanak. A Dirty Looks egyik vezetője hozzátette: „Amikor csökkentjük a medencék energiafogyasztását, valamint a fosszilis tüzelőanyag felhasználását, hozzájárulunk egy egészségesebb és zöldebb helyi közösség kialakulásához.”
"Közel valamennyi filmiparban termelt hőenergia elveszik, a légkörbe kerül, nem szolgálva semmilyen társadalmi vagy környezeti előnyt a helyi közösségek számára. Ha az iparág komolyan gondolja fenntarthatóságot, ezt meg kell változtatni" – tette hozzá a Deep Green vezérigazgatója.